ONLINE TERAPİ

Online psikolojik danışmanlık; profesyonel ruh sağlığı hizmet ve desteğinin internet üzerinden sunulduğu bir yaklaşımdır. Son zamanlarda gündem haberleriyle birlikte toplumun büyük bir kısmı panik ve endişeye sürüklendi. Bunun yanında insanlar her gün kararlarla, ilişkilerle, işle ve aile ile mücadele etmeye devam ediyor. Bazı kaygılar küçüktür ama bazıları büyüktür ve bunun için baş etme ve idare becerileri gerekir. Yaşanan kaygı beraberinde birçok kaygıyı da beraberinde getirir. Burada sorgulamamız gereken aslında; Sizi tam olarak endişelendiren nedir? Geçmişte hangi anılarınız bu durumu daha derinden yaşamanıza sebep oluyor? Bu dönemde keşif ve iyileşme dolu bir terapi psikolojik sağlamlığınızı güçlendirecektir. Online terapiler hayatlarında zorluklar yaşayan kişilere psiko-eğitim desteği de sunmaktadır. Danışana bilişsel bozukluklarının özünü anlaması için yardım etmektedir. Yüz yüze görüşmenin gerçekleşemediği dönemlerde online görüşmeler hayat kurtarıcı hale gelmektedir.

Danışan ve danışman arasındaki bu etkileşimler online terapi deneyimine uygun olarak tasarlanmış platformlarda yapılmaktadır. Psikolojik danışman ve danışan arasında kurulan ilişki; belirli bir konuya ve çözüme odaklıdır.  Günlük yaşamla ilgili kaygılarınız ve diğer tüm yaşadıklarınızla ilgili olarak profesyonel geri bildirim almak isteyen kişiler için mükemmel bir destek aracıdır.

İletişimin Yeni Hali: Online Terapi

Online terapiyi yüz yüze terapilerden ayıran en temel özellik; zaman, mekan ve terapi ortamının çok esnek seçeneklerde olmasıdır. Yoğunluk ya da farklı sebeplerden dolayı imkan kısıtlığı olanlar için online görüşmeler zaman ve mekan kısıtlamalarının önüne geçer. Gizlilik, güvenlik, etik ilkesi çerçevesinde yapılan görüşmelerin içerik olarak yüz yüze terapiden farkı yoktur.

Uçlarda yaşamak ruhsal ve bedensel olarak sizi tüketir. Kendi hijyenimize ve beslenmemize dikkat etmek, dezenfekte ürünlerini kullanmak ve başkalarının sağlığına zarar verici hareketlerde bulunmamak bireysel sorumluluğumuzdur. Bunun yanında psikolojik sağlamlığınızı korumanız vücut direncinizin yüksek olması için çok önemlidir.

Panik yok tedbir var. Geleceği planlamak iyidir ama korku ve endişeyle yaklaşmak dünyanın en büyük serveti zamana ihanet olur. İçinde bulunduğunuz ya da evde olduğunuz zamanlardan en iyi nasıl şekilde faydalanabilirsiniz? Kendinizi nasıl geliştirebilirsiniz? Bu cevaplarla kendinize günlük planlar oluşturun.

İSMER Aile Danışma Merkezi olarak bu süreçte bireysel danışmanlık, çocuk ve ergen danışmanlığı, aile ve çift danışmanlığı alanlarında profesyonel destek sunmak adına her zaman yanınızdayız.